Language switcher

Sa oled siin

RIA juht: julgus katsetada ja eksida tagab e-riigile helgema tuleviku

Täna algaval elektroonilise identiteedi tulevikku käsitleval konverentsil kohtuvad rohkem kui kolmekümne riigi eksperdid, kes otsivad ja esitlevad digiühiskonnas uusi väljakutseid. 

Kahepäevasel konverentsil "eID Forum 2019" võetakse luubi alla teemad nagu isiku tuvastamise ja füüsiliste dokumentide tulevik, digitaalse piiri ja piirikontrolli võimalused ning e-demokraatia väljakutsed. 
„E-identiteediga seotud lahenduste ja digiriigi pidev arendamine on elustiili ja mõttelaadi küsimus. Meil on vaja suuremalt mõelda, julgust katsetada ja eksida selleks, et panna tehnoloogia veel paremini enda kasuks tööle. Mulle tundub, et praegu jääme visiooniga tehnoloogiale alla," ütles Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) peadirektor Margus Noormaa.

"Oleme mugavustsoonis, harjunud igapäevaste e-mugavustega ning me enam ei taju, kuidas see meie elu vormib ning mida saaksime veel paremaks ja lihtsamaks muuta. Selleks, et sünniksid uued lahendused, tuleb esmalt mõtted ja ideed kokku korjata, mistõttu on sarnased rahvusvahelised digikogukonna kohtumised värskete mõttevälgatuste kasvulavaks,“ lisas konverentsi avav Noormaa.

Aruteludel ja ettekannetel on kohal mitusada elektroonilise identiteediga seotud era- ja avaliku sektori inimest Eestist ja mujalt. Teiste hulgas riigi- ja teadusasutuste ning IT-ettevõtete esindajad, arendajad ning teadlased üle maailma. Ettekannete ja debattide kõrval on avatud messiala, kus ettevõtted ja asutused tutvustavad enda tooteid. 

Üritus toimub Tallinnas Kultuurikatlas ning päevakava on leitav kodulehelt. Konverentsi peakorraldaja on eIDForum OÜ ning kaaskorraldaja Riigi Infosüsteemi Amet. Konverents on inglise keeles.

Helen Uldrich
RIA kommunikatsioonijuht
51 65258
helen.uldrich@ria.ee
 

Veel uudiseid samal teemal

05.02.2020

RIA ID-tarkvara võimaldab nüüdsest Smart-IDga digiallkirjastada 

ID-tarkvara DigiDoc4 uues versioonis saab dokumente allkirjastada lisaks ID-kaardile ja mobiil-ID-le ka Smart-ID-ga. 

30.01.2020

RIA vastvalminud riigi allkirjastamisteenus hoiab asutuse kulusid kokku

Riigi Infosüsteemi Ametil (RIA) on valminud riigi allkirjastamisteenus, mis võimaldab luua ID-kaardi ja mobiil-ID-ga digiallkirjastatud dokumente ning allkirju valideerida. RIA ootab tasuta teenust kasutama kõiki avaliku ülesande täitjaid.