Language switcher

Sa oled siin

RIA peadirektori asetäitja Andrus Kaarelson naaseb erasektorisse

Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) riigi infosüsteemi teenistuse juht Andrus Kaarelson lahkub selle aasta lõpus RIAst ning läheb tagasi tööle erasektorisse. 

„Olen siiralt tänulik RIA kolleegidele ning headele koostööpartneritele ja klientidele, kellega õnnestus viimase pea kolme aasta jooksul riigi IT-vallas mägesid liigutada. Mul oli õnn kuuluda mitmesse väga heasse meeskonda, kellega käivitasime olulisi teenuseid nii inimestele kui ka avaliku sektori asutustele,” ütles Andrus Kaarelson.

“Tänu nende meeskondade ühistele pingutusele ning väga heale koostööle partneritega on Eesti inimesteni jõudnud uuenenud riigiportaal , uus ID-kaart, kesksed autentimis- ja allkirjastamisteenused ning tänavu kevadel viisime koostöös Riigi Valimisteenistusega turvaliselt läbi kahed e-valimised. Mul on hea meel, et alustasime uue valimiste infosüsteemi arendamist ning hoog on sees ka riigivõrgu moderniseerimisel. Täiendavalt on prototüüpimisel nii uus hajus RIHA kui ka innovatiivne volitusteenus, mis võib saada järgmiseks suureks “asjaks” riigi IT-valdkonnas ja olla lähikümnendil üks Eesti kui andmepõhise majanduse arengumootoreid,” lisas Kaarelson  

RIA peadirektori Margus Noormaa sõnul on Andrus Kaarelson olnud riigi infosüsteemi teenistusele väga hea juht: „Tema eestvedamisel on RIAs ära tehtud palju tähtsaid asju, nagu riigivõrgu kaasajastamise käivitamine, infosüsteemi osakondade uuendamine, töökorralduse parandamine, riigi infosüsteemi strateegiliste suundade elluviimine ja palju muud. Ma tänan Andrust kogu südamest tema tehtud töö eest RIAs ning soovin talle uues ametis palju jõudu! ”

 

Seiko Kuik
RIA pressiesindaja
5851 7028

 

Veel uudiseid samal teemal

03.04.2020

Allkirjade valideerimiseks tuleb uuendada DigiDoc4 klienti

Rakenduse DigiDoc4 Klient vanemates versioonides kuvatakse osade kehtivate allkirjade staatuseks „Allkiri ei ole kehtiv“.

01.04.2020

RIA avas testkasutuseks turvalised veebisuhtluse ja failivahetuse keskkonnad

Riigi Infosüsteemi Amet avas testkasutuseks suhtluskeskkonna (https://vestlus.eesti.ee) ja failivahetuskeskkonna (https://sahver.eesti.ee). Mainitud lahendusi saavad turvaliselt kasutada inimesed, kellel on Eesti isikukood ja mõni tunnustatud eID vahenditest.