Language switcher

Sa oled siin

RIA sõlmis Indiaga koostöölepingu küberturvalisuse kaitseks

Täna, 21. augustil sõlmis Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) koostöölepingu Indiaga, mille järgi hakkavad kaks riiki efektiivsemalt küberturvalisust kaitsma.

RIA peadirektor Margus Noormaa allkirjastas memorandumi India Elektroonika ja Infotehnoloogiaministeeriumiga. Koostööleppe kohaselt hakkavad RIA intsidentide lahendamise osakond  (CERT-EE) ja India sarnane küberüksus regulaarselt infot vahetama, üksteist nõustama ja abistama ning vajadusel eksperte vahetama. 

„Küberturvalisuse tagamine eeldab paljude riikide omavahelist tihedat suhtlemist ning regulaarset info vahetamist. Küberruum on meie ühine vastutusala, siin ei kehti riigipiirid, mistõttu on iga riigi panus turvalisuse tagamisse väga oluline,“ märkis RIA peadirektor Margus Noormaa.

Lisaks küberturvalisuse koostöömemorandumile allkirjastati veel kaks koostöölepingut - diplomaatiliste passide viisavabaduse leping välisministeeriumiga ning e-valitsemise koostöömemorandum majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga.

Helen Uldrich
RIA kommunikatsioonijuht
helen.uldrich@ria.ee
 

Veel uudiseid samal teemal

24.10.2019

RIA: vanemaealised jäävad arvutit kasutades hätta tarkvarauuendustega

Esmaspäeval, 21. oktoobril Eesti Rahvusraamatukogus toimunud õpituppa kogunenud vanemaealiste küsimused keskendusid tarkvara uuendamisele ning privaatsuse tagamisele. 

18.10.2019

Rahvusraamatukogu ootab esmaspäeval vanemaealisi tasuta IT-õpituppa

Järgmise nädala esmaspäeval, 21. oktoobril kell 10-12 toimub Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogus vanusele 55+ mõeldud tasuta õpituba „Ole IT-vaatlik“, kus saab küsida ekspertidelt nõu arvutite ning nutiseadmete kohta.